I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
“How many eggs you’re eating per week?”
“I’m vegan.”
Bruh I can’t.
They were literally asked how many he eats. What should they have done, just ignore the question?
I can’t either … eat eggs anymore. 😇